egy fajtáját kabátbéléshez és kötött pulóverek készítéséhez. A másik természetes anyag a pamut, amit a gyapot nevű növény rostjaiból készítenek. Ebből van például a géz, a könnyű batiszt, a vastag és erős kordbársony és a mindenki által nagyon kedvelt farmeranyag is.
A keverékanyagok neve is elárulja, hogy nem egyfajta anyagot takar, hanem általában szintetikus anyag és természetes szálak (elsősorban pamut) keveréke. Ezek már kevésbé rojtosodnak, s kaphatóak könnyű, közepes és nehéz súlyú változatban. Kevés vasalást igényel, sőt, egyes fajtái csak hideg vasalóval vasalhatóak. A viszkóz a természetes alapanyagú mesterséges szálas anyagok egyik legjelentősebb fajtája, gyártása azonban drága és környezetszennyező. A viszkóz erős szál, ám szakítószilárdsága nedves állapotában, felére csökken, nyúlása viszont növekszik. A könnyű, selyemszerű anyag erősen hajlamos a gyűrődésre. Mosni maximum 40 fokon lehet, a legnagyobb fordulatszámon centrifugázni, illetve szárítógépben szárítani nem
ajánlott. Kizárólag egy nedves textilzsebkendőn keresztül, és alacsony hőfokon vasalható.
A kevertszálas anyag rendkívül jó thermofiziológiai tulajdonságokkal rendelkezik. A pamut jó abszorpciós képessége révén, felszívja az izzadás által termelt nedvességet. A poliészter az anyag felszínére transzportálja azt és elpárologtatja.